Навігація по сторінці:
За даними ВООЗ, в Україні лише за останні 10 років відзначено зростання захворюваності на рак гортані на 12–15%. Найчастіше його виявляють серед чоловіків старше 45 років. У 60% випадків діагноз ставиться вже на пізніх стадіях, що ускладнює лікування.
У ЛОР-практиці доволі часто зустрічаються інфекції дихальних шляхів, що супроводжуються запаленням:
Хвороби горла та інших ЛОР-органів при хронічному перебігу змушують організм постійно боротись із запаленням. Це виснажує імунну систему та викликає структурні зміни в тканинах слизових оболонок. В окремих випадках це може спровокувати дисплазію, яка згодом перероджується в рак.
Будь-яке хронічне запалення в організмі – це плацдарм для мутацій. Воно провокує постійне подразнення слизової оболонки та спричиняє клітинні зміни. У вогнищах запального процесу клітини оновлюються інтенсивніше, що створює ризик атипового переродження. В результаті може розвинутись рак горла або гортані.
Додаткові фактори ризику:
Обов’язково зверніться до ЛОРа, якщо вас турбують такі симптоми раку горла:
Ці ознаки можуть свідчити не лише про запальний процес, а й про початок серйозніших змін. Особливої уваги потребують випадки, коли симптоми турбують вже тривалий час або повторюються частіше 3-4 разів на рік.
Встановити точний діагноз допоможе ендоскопія ЛОР-органів. Зокрема, поширеним методом є ларингоскопія – діагностика гортані за допомогою спеціальної оптики та підсвітки. Вона дозволяє ретельно дослідити стан органу та побачити навіть незначні структурні зміни. При підозрі на злоякісний процес лікар може провести біопсію, тобто, взяти зразки тканин для гістологічного аналізу. У деяких випадках можуть бути додатково рекомендовані КТ чи МРТ.
Злоякісні пухлини ЛОР-органів становлять серйозну загрозу для здоров’я та життя, до того ж псують його якість. Зокрема, при раку гортані основним методом лікування є ларингектомія – видалення органу разом з голосовими зв’язками. В результаті пацієнти стикаються з такою проблемою, як втрата голосу після операції. Сьогодні її можна вирішити за допомогою спеціальних апаратів – електронних гортаней, що пропонуються на сайті Електроларинкс. Проте, краще ретельно слідкувати за здоров’ям, щоб не допускати таких серйозних наслідків.
Саме тому профілактика онкології включає вчасне лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. Воно включає:
Рання діагностика та своєчасне лікування – ключ до здорового та довгого життя. Піклуйтесь про себе, звертайтеся до лікаря за перших тривожних ознаках та не дозволяйте хворобам ставати хронічними.