Червоне горло: причини, лікування та можливі ускладнення

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Пацієнти на прийомі в ЛОР-лікарів часто скаржаться на червоне горло. Це один із симптомів, що може свідчити про інфекційно-запальні захворювання, алергічні реакції, механічні подразнення та інші патології. Нерідко при цьому болить горло, стає важко ковтати, змінюється голос, підвищується температура й набрякають лімфовузли. Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря й розпочати лікування, адже захворювання, що викликають цей симптом, можуть призвести до серйозних ускладнень.

Навігація по сторінці:

Як розпізнати почервоніння горла

Зазвичай це доволі характерний симптом, який видно неозброєним оком. Слизові оболонки можуть почервоніти в різних місцях – на задній стінці глотки, у ділянці зіва, мигдаликів тощо. Також зазвичай це супроводжується болем, кашлем та лихоманкою. Нерідко людина помічає, що голос сильно осип, охрип, або навіть повністю зник. Також можуть турбувати супутні симптоми у вигляді слизових виділень з носоглотки, закладеності у вухах тощо.

Причини почервоніння в горлі

У більшості випадків червоне горло в дорослих та дітей є ознакою інфекційних захворювань. Цей симптом свідчить про запалення – бактеріальне або вірусне. Доволі часто за характером почервоніння можна визначити ймовірну причину проблеми:

  • червоні прищі на задній стінці глотки – можуть свідчити про ангіну, скарлатину, паротит або стоматит;
  • однорідне почервоніння задньої стінки горла – вказує на фарингіт;
  • червоне горло з білими цятками на мигдаликах – у більшості випадків говорить про гнійний тонзиліт.

Окрім запальних процесів, цей симптом також може вказувати на:

  1. Алергічні реакції – зокрема, на пилок рослин, шерсть тварин, пил, грибок. Головними ознаками приступу алергії є червоне горло, набрякла шия та кашель із задишкою.
  2. Занадто сухе повітря в приміщення – його вдихання пересушує слизові оболонки та викликає їх гіперемію.
  3. Зловживання сигаретами – тютюновий дим подразнює слизові оболонки та призводить до їх почервоніння.

Червоне горло у дитини – чим небезпечне, та що робити?

Дитячі слизові оболонки більш вразливі перед інфекціями та іншими подразниками, ніж дорослі. Тому батькам треба бути пильними та слідкувати за здоров’ям малюка. Червоне горло у немовлят та дітей молодшого віку часто буває симптомом дитячих інфекцій – скарлатини, кору, паротиту тощо. Також цей симптом може вказувати на переохолодження, вдихання токсичних речовин, харчове отруєння. Складнощі лікування полягають у тому, що дітям підходять не всі медикаментозні препарати. Тому важливо звертатись по допомогу, як тільки з’явилося почервоніння, й дотримуватись усіх рекомендацій лікаря.

Червоне горло – чим лікувати?

У більшості випадків ця проблема усувається за допомогою медикаментозної терапії. Препарати та їх дозування обирають залежно від причини. Це можуть бути антисептичні розчини для полоскання, антибіотики, пом’якшуючі льодяники та драже, спреї, протизапальні препарати. Також отоларинголог може призначити промивання лакун піднебінних мигдаликів, кріотерапію та інші процедури. Більш детальну інформацію можна отримати в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, що підбирають оптимальний курс терапії за результатами ендоскопічного обстеження.

Можливі ускладнення

Без правильного лікування захворювання, що викликають почервоніння горла, можуть призвести до негативних наслідків. Запалення розповсюджується на сусідні органи та структури, провокує абсцеси та інші ускладнення. Також не варто забувати, що одна з неочевидних причин, на яку може вказувати червоне горло – рак гортані. Це злоякісна пухлина, що становить серйозну загрозу для життя людини.

Про розвиток новоутворення можуть свідчити біль у гортані, відчуття стороннього тіла в горлі, поступова зміна голосу. З часом ці симптоми посилюються, зокрема, стає більш вираженим почервоніння в горлі – пухлина розростається й тисне на сусідні структури. У таких випадках доводиться робити операцію з видалення гортані (ларингектомію). Людина при цьому втрачає голос та змушена шукати альтернативні варіанти спілкування. Натомість, на ранніх стадіях операцію можна провести з меншими обсягами й зберегти орган хоча б частково.

Найкраща профілактика раку гортані та інших ускладнень – регулярні візити до ЛОР-лікаря. Проходити огляд бажано щороку, а також звертатися за перших же ознак хвороб горла. Запишіться на консультацію до нашого отоларинголога, що отримати точний діагноз та ефективне лікування!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    admin