Навігація по сторінці:
Як зрозуміти, що у вас або вашої близької людини набряк гортані? Симптоми, на які варто звернути увагу:
Ці симптоми говорять про те, що людині потрібна термінова медична допомога. Якщо вчасно її не надати, хворий може померти.
Патологія розвивається з різних причин і класифікується за етіології.
Одна з найчастіших причин, по якій може розвинутися набряк гортані – алергія. Коли подразник потрапляє на слизову, організм тут же видає захисну реакцію – тканини починають набухати. Це відбувається, коли людина вдихає алерген або приймає його з їжею.
Нерідко набряк гортані пов’язаний із запальними захворюваннями глотки і інших верхніх дихальних шляхів. Причиною може стати фарингіт, ларингіт, а також вірусні інфекції – грип, кір, дифтерія, скарлатина. Набряк розвивається в запалення горла і постійно прогресує.
Нерідко набряклість викликають новоутворення в гортані – як доброякісні, так і злоякісні. У міру зростання вони перекривають просвіт дихального горла, а також можуть викликати набухання оточуючих пухлину тканин.
Інші причини:
Усі набряки гортані поділяються на запальні та незапальні. Перші розвиваються, коли в гортань потрапляє інфекція. Серед незапальних виділяють травматичні, алергічні набряки гортані, а також спровоковані пухлинами горла.
Методами діагностики є візуальний огляд і непряма ларингоскопія. ЛОР-лікар оцінює стан тканин, бачить почервоніння, припухлість і потовщення. Також в процесі огляду видно, наскільки звужений дихальний просвіт. Іноді проводяться додаткові обстеження для уточнення діагнозу.
Навіть якщо стало легше, не потрібно відмовлятися від виклику лікаря. При відсутності медичної допомоги стан хворого може стрімко погіршитися. У запущених випадках це призводить до смерті.
Розпізнавши набряк гортані у дитини, потрібно терміново викликати швидку допомогу. Дитячі дихальні ходи ще не до кінця сформовані, тому набагато вужче, ніж у дорослих. Набряк у них швидко прогресує і може повністю перекрити просвіт. Не можна втрачати ні секунди!
Коли у пацієнта набряк гортані, чим зняти – знає тільки лікар. Він встановлює причину і підбирає індивідуальну схему лікування. Іноді при наданні першої допомоги може знадобитися трахеостомія – в шиї роблять отвір, куди ставлять дихальну трубку. Надалі лікують основне захворювання, завдяки чому набряклість поступово спадає.
лікування залежить від причини набряку. Якщо утруднене дихання викликано пухлиною гортані, її рекомендують видалити. При запальних процесах призначають антибіотики, лікувальні полоскання та інші процедури. Алергікам рекомендують пройти курс специфічної імунотерапії.
Якщо вас турбують описані вище симптоми – запишіться на прийом до нашого лікаря. Він проведе діагностику, встановить точну причину проблеми і підбере оптимальне лікування.
Цей небезпечний патологічний стан може призвести до смерті від задухи – особливо якщо набряк розвивається стрімко. Хронічна набряклість не менше небезпечна. Найчастіше вона пов’язана з пухлинами горла, які можуть сильно розростатися і перероджуватися в рак. Це смертельне захворювання, яке нерідко призводить до втрати гортані. Чим раніше людина звернеться за допомогою, тим вище її шанси зберегти орган і своє життя.
Щоб гортань не набрякала:
Якщо вас турбує дискомфорт в горлі – запишіться до нас на прийом прямо зараз!