Хордектомія та електрогортані

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Хордектомія – це хірургічна операція, під час якої проводять часткове або повне видалення однієї або обох голосових зв’язок. Основна її мета – усунути патологічні зміни, що загрожують життю або значно погіршують його якість. Але головна проблема полягає в тому, що після операції пацієнт втрачає природний голос й не може говорити як раніше. Відновлення мовлення є дуже важливим для соціальної та емоційної адаптації людини. Ефективним рішенням для цього можна назвати електрогортань – пристрій, що генерує звуки на основі м’язових вібрацій та допомагає спілкуватися після втрати голосових зв’язок.

Навігація по сторінці:

Показання до хордектомії

У більшості випадків ця операція проводиться в рамках лікування раку гортані. Це злоякісне новоутворення, що доволі часто формується на голосових зв’язках та загрожує життю пацієнта. Щоб подолати хворобу, треба видалити пухлину разом з ураженими нею структурами. Крім того, інколи операція може бути необхідною для лікування захворювань гортані:

  • важка дисфункція або параліч голосових зв’язок, коли консервативна терапія неефективна, і стан пацієнта загрожує обструкцією дихальних шляхів;
  • папіломатоз гортані, коли множинні папіломи створюють ризик для дихання або значно заважають голосовій функції;
  • стеноз (звуження) гортані, при якому видалення зв’язок проводиться для відновлення нормальної прохідності дихальних шляхів;
  • хронічні запальні процеси – у рідкісних випадках призводять до утворення рубцевої тканини на голосових зв’язках, що значно ускладнює голосову функцію або дихання.

Також підставою для операції може стати значне пошкодження голосових зв’язок, при якому відновлення їхньої цілісності та функціональності неможливе, а травма може призвести до обструкції дихальних шляхів.

Процедура хордектомії

Операція на голосових зв’язках проводиться під загальним наркозом.  Хірург отримує доступ до гортані через горизонтальний або вертикальний розріз на передній частині шиї. Далі він обережно розсікає гортань та видаляє уражену голосову зв’язку або її частину за допомогою спеціальних інструментів. Під час операції здійснюється коагуляція або інші методи зупинки кровотечі для запобігання значній крововтраті. Після видалення ураженої ділянки, хірург закриває розріз за допомогою швів і накладає стерильну пов’язку.

Хордектомія – це серйозне хірургічне втручання, яке є стресом для організму та потребує тривалого відновлення. Найпоширеніші післяопераційні ускладнення у пацієнтів пов’язані з втратою голосу. І навіть при частковому видаленні функції голосових зв’язок можуть бути сильно обмеженими, що проявляється у змінах голосового тембру, появі охриплості, осиплості.

Сьогодні медицина стрімко розвивається, і з’являються сучасні щадні технології проведення операцій на гортані. Зокрема, лазерна хірургія голосових зв’язок, що є менш інвазивною та сприяє швидшому відновленню. Під час процедури лікар випаровує патологічно змінені тканини за допомогою променю лазеру. Проте, така альтернативна хордектомії може використовуватись при ранніх стадіях раку або при менш серйозних пошкодженнях.

Електрогортань як метод відновлення голосу

Відновити мовлення після втрати голосових зв’язок успішно допомагають голосоутворювальні апарати. Ці пристрої генерують звук на основі механічних коливань від рухів губ, язика та піднебіння. Тобто, людина прикладає апарат до шиї та намагається артикулювати слова, як при звичайному говорінні. Такий протез для голосу дозволяє людині знову спілкуватися й вести активне життя у соціумі.

Голосоутворювальні апарати оптимально підходять людям, що перенесли операцію на гортані. Основні переваги цих пристроїв:

  • простота у використанні – більшість пацієнтів легко навчаються ними користуватися та швидко звикають;
  • надійність – пристрої стабільно працюють і служать не один рік;
  • відсутність необхідності у додатковому хірургічному втручанні – імплантація електрогортані не потрібна, що значно спрощує процес реабілітації голосу.

Проте, незважаючи на вагомі плюси, голосові апарати мають свої недоліки. Користування ними потребує певного налаштування та навчання, що не всім дається просто. Відновлення голосу після хордектомії за допомогою електрогортані може займати від декількох тижнів до декількох місяців. Крім того, звук, що генерується пристроєм, є штучним і монотонним, що може викликати певні труднощі в спілкуванні. Але  це все одно краще, ніж жити у мовчанні та не мати змоги говорити. Важливо усвідомлювати, що втрата голосу є серйозним випробуванням для людини та негативно впливає на психологічний стан, сприяючи ізольованості та зниженню самооцінки. Використання електрогортані допоможе значно полегшити емоційний стан пацієнта й підтримати його психологічне здоров’я.

У нашому центрі можна придбати якісні голосові апарати й пройти навчання з їх експлуатації. Консультації фахівця допоможуть сформувати нові навички спілкування та адаптуватися до пристрою. Запишіться на прийом, якщо вам потрібна професійна реабілітація після хордектомії!

Запис на консультацію

    Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
    admin